ÖZEL TURNUVA

Ayhan İNAN-Tevfik ER
Ayhan İNAN-Tevfik ER

9.NECMETTİN SÜNGET SİMÜLTANE TURNUVASI

18 EKİM 2009 tarihinde Eskişehir Briç Spor Kulübünde düzenlediğimiz turnuvada İl genel 1.si , Türkiye genel sıralamasında yönde 1. olarak turnuvayı başarı ile bitirmişlerdir.Kendilerini tebrikeder başarılarının devamını dileriz.

 

Necmettin Sünget 2009
NSUNGETSIMULTANE 2009 TURKIYE GENEL SONU
Microsoft Word Document 101.0 KB

RESMİ BÖLGESEL TURNUVA

18 EKİM 2009-9.BEYAZ ALTIN BRİÇ TURNUVASI
18 EKİM 2009-9.BEYAZ ALTIN BRİÇ TURNUVASI

 

Büyükşehir Belediyesi ile Eskişehir Briç Spor Kulübü'nün ortaklaşa organize ettiği şampiyonaya, muhtelif illerden gelen 60 yarışmacı katıldı. Birbirinden zevkli ve çekişmeli geçen karşılaşmaların sonunda genel klasmanda Ayhan İnan, Tevfik Er ikilisi, gençlerde Sevinç Başkoy, Berk Gökçe ikilisi, mix kategorisinde Ömer Negiz, Nur Öztürk ikilisi, senyör kategorisinde Yalçın Ünal, İsmail Cam ikilisi ve bayanlarda da Göksel Üreyen, Şenay Çatalkılıç ikilisi birinci oldu. Dereceye girenlere ödüllerini, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen adına Tugay Aladağ verdi. 

Beyaz Altın 2009
SIRALAMA.docx
Microsoft Word Document 15.1 KB

ÖZEL TURNUVA

GENEL İKİNCİLER COŞKUN KARADENİZ-AHMET İRGİN
GENEL İKİNCİLER COŞKUN KARADENİZ-AHMET İRGİN

ADALAR BRİÇ SPOR KULÜBÜ AÇILIŞ TURNUVASI

Adalar Briç Kulübü işbirliği ile düzenlenen briç turnuvası hafta sonunda belediye başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Briç turnuvasının açılışı Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç tarafından yapıldı. Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Mustafa Fahir Üzümcü Başkan Büyükerşen’e plaket verdi.

Briç hakkında bilgi veren Federasyon başkanı Üzümcü şöyle dedi.

Briç, 1856'daki Kırım Savaşı sırasında İstanbul'a gelen İngiliz askerleri ile Türkler'in ortaklaşa yarattığı bir oyundur. Anavatanı Türkiye'dir. İki insanla, iki insana karşı oynanan, insanlar arasında bir köprü kurularak oynanması zorunlu bir oyundur. Yaratıcıları, hem bu çağrışım nedeniyle, hem de Galata Köprüsü'ne karşı oynarken köprüden esinlenerek oyuna "bridge" adını vermişlerdir. Oyunun ilk kuralları 1871'de konmuştur.

2004 yılında bağlı federasyon sayısı 120'ye ulaşmıştır. Üye sayısı bir milyondan fazladır. Türkiye'de Briç Federasyonu Futbol Federasyonu'ndan çok sonra 1996 yılında kurulmuştur. 300'e yakın briç kulübümüz vardır. Bu sayı dünyada 100.000'den fazladır. WBF, ilk Briç Olimpiyatını 1960 yılında düzenlemiştir. 2004 yılında yapılan 12. Olimpiyat Ekim 2004 tarihinde 83 ülke ve 3000 kişinin katılımı ile İstanbul'da yapılmıştır. Dünyada briç oynayan ünlüler arasında Bill Gates, Ömer Şerif, M. Navratilova, D. Eisenhower sayılabilir.

 

 

GENEL SIRALAMA
GENEL SONUÇLAR.xls
Microsoft Excel Table 23.0 KB